Up Next

Bushwhacked! - Great White Sharks

NITV
Friday 7:30am

Friday, 30 June

Bushwhacked!Great White SharksNITV7:30am
Handball HeroesMateo and HugoABCME9:12am
Wacky World BeatersAir Guitar World ChampionshipsABCME9:35am
Lockie Leonard - Series 2The Silence of the FrogsABCME9:59am
Hoopla DooplaMidnight MuncherABC21:22pm
Bushwhacked! - Series 2SawfishABCME1:36pm
Little J & Big CuzTransformationNITV7:30pm

Saturday, 1 July

Waabiny Time - Series 1Colours and NumbersNITV8:00am
Hoopla DooplaZiggy's Hidden TalentABC21:22pm

Sunday, 2 July

Little J & Big CuzLucky UndiesABCME9:29am
Little J & Big CuzWombat RexABCME9:43am
Ready For ThisBrand New MeABCME10:52am
Hoopla DooplaBop And The ButterflyABC21:22pm
Wacky World BeatersTokyo Dog Grooming ChampionshipsABCME2:58pm
Little LunchThe Cake StallABC16:32pm
Little LunchThe Walk-A-ThonABC16:45pm

Monday, 3 July

Bushwhacked!TurtlesNITV7:30am
Balloon BarnyardMystery DayDisney8:49am
Little J & Big CuzNew TricksABCME9:29am
Little J & Big CuzRight Under Your NoseABCME9:43am
Bushwhacked! - Series 3Wedge-Tailed EagleABCME10:02am
Ready For ThisThe Golden SneakerABCME10:52am
Ready For ThisThe SoloABCME11:15am
Little LunchThe Principal's OfficeABCME12:31pm
Little LunchThe Dress Up DayABCME12:45pm
Little LunchThe Ya-YaABCME12:57pm
Little LunchThe Monkey BarsABCME1:10pm
Hoopla DooplaSick StoryABC21:22pm
Little LunchThe Top Of The Fireman's PoleABCME1:23pm
Little LunchThe Lost and Found BoxABCME1:33pm
Little LunchThe Milk BarABCME1:48pm
Little LunchThe Girls ToiletsABCME2:00pm
Little LunchThe Kiss-Chasey OvalABCME2:15pm
Little LunchThe Thing In The SandABCME2:30pm
Little J & Big CuzHopalongNITV4:00pm
Little J & Big CuzNight Owl & morning MaggieNITV4:15pm

Tuesday, 4 July

Bushwhacked!Saltwater CrocNITV7:30am
Balloon BarnyardAfraid of the Dark DayDisney8:49am
Little J & Big CuzGoanna Ate My HomeworkABCME9:29am
Little J & Big CuzBig PlansABCME9:43am
Bushwhacked! - Series 3Pygmy CrocsABCME10:02am
Ready For ThisShadow BoxingABCME10:52am
Ready For ThisBlank CanvasABCME11:15am
Hoopla DooplaTrading PlacesABC21:22pm

Wednesday, 5 July

Bushwhacked!Grey Nurse SharkNITV7:30am
Balloon BarnyardPuppy DayDisney8:49am
Little J & Big CuzHopalongABCME9:29am
Little J & Big CuzWhere's AaronABCME9:43am
Handball Heroes VickyABCME9:57am
Bushwhacked! - Series 3Humpback WhaleABCME10:02am
Ready For ThisBack on TrackABCME10:52am
Ready For ThisFresh MeatABCME11:15am
Hoopla DooplaDinosaurABC21:22pm
Little J & Big CuzNothing Scares MeNITV4:00pm

Thursday, 6 July

Bushwhacked!PenguinsNITV7:30am
Balloon BarnyardBath DayDisney8:49am
Little J & Big CuzOld Monster DogABCME9:29am
Little J & Big CuzTransformationABCME9:43am
Bushwhacked! - Series 3Albino KangarooABCME10:02am
Ready For ThisThe CrocodileABCME10:52am
Ready For ThisThe Birthday PartyABCME11:15am
Hoopla DooplaJango's Big Clean UpABC21:22pm

Friday, 7 July

Balloon BarnyardSheep Dog DayDisney8:49am
Handball Heroes KihiABCME9:57am
Bushwhacked! - Series 3Croc Island RangersABCME10:02am
Ready For ThisIt's Not YouABCME10:52am
Ready For ThisA Wonderful DayABCME11:15am
Hoopla DooplaHappy Snaps ABC21:22pm

Saturday, 8 July

Waabiny Time - Series 1Body and MovementNITV8:00am
Bushwhacked! - Series 3Croc EggsABCME10:02am
Ready For ThisStage FrightABCME10:52am
Ready For ThisMy LifeABCME11:15am
Hoopla DooplaThe Lost ThingABC21:22pm

Sunday, 9 July

Bushwhacked! - Series 3Inland TaipanABCME10:02am
Hoopla DooplaMoonwalkABC21:22pm
Wacky World BeatersTaichung City Foam RaceABCME2:58pm
Little LunchThe Windy DayABC16:32pm
Little LunchThe Body BusABC16:45pm

Monday, 10 July

Balloon BarnyardTalent Show DayDisney8:49am
Little LunchThe BandABCME12:31pm
Little LunchThe Beep TestABCME12:45pm
Little LunchThe Joke CompetitionABCME1:00pm
Little LunchThe Old Climbing TreeABCME1:15pm
Hoopla DooplaJango The GenieABC21:22pm
Little LunchThe OvalABCME1:30pm
Little LunchThe PavlovaABCME1:45pm
Little LunchThe GermblockABCME1:48pm
Little LunchThe Grandparents DayABCME2:00pm

Tuesday, 11 July

Balloon BarnyardRace DayDisney8:49am